Повір'я для нареченої, прикмети і забобони

Повір’я для нареченої: прикмети і забобони

Одне з найпопулярніших весільних повір’їв, яке здавна було поширене на Заході, а тепер шановане і у нас: «Для того, щоб вдало вийти заміж, наречена повинна мати при собі щось старе, щось нове, щось блакитне та щось узяте в борг». «Щось старе» — це може бути яке-небудь фамільне прикраса або аксесуар до весільного наряду. Значить те, що дівчина пам’ятає, любить і дякує своїм предкам, які підтримають її своєю мудрістю для щасливого шлюбу. «Щось нове» — найчастіше новим є саме весільне плаття, символ благополучного майбутнього, нової сім’ї. «Щось блакитне» — це символ скромності, вірності і любові, а «щось узяте в борг» буде нагадувати нареченій, що її рідні, друзі та близькі поруч і завжди їй допоможуть.

Не менш відома весільна прикмета, якщо наречена виходить заміж перший раз, то весільну сукню неодмінно має бути білого кольору як символ чистоти і цнотливості. Деякі вважають, що білу вінчальну сукню з фатою має право одягти тільки незаймана наречена. В іншому випадку дівчині слід підібрати собі весільне вбрання будь-якого іншого кольору.

З приводу фасону і деталей весільного плаття також існує безліч забобонів. Якщо на сукні нареченої є гудзики, то їх кількість повинна бути обов’язково парна, і, що сукня нареченої має цільним весільним вбранням, а не корсетом зі спідницею, інакше сімейне життя теж роздільне буде. Крім того, фату і весільне плаття, радять купувати саме в середу, а туфлі — у п’ятницю. А перед покупкою весільного вбрання, виходячи спиною з дому читають наговір:

«Ангел мій, вінець золотий, покрий чистою фатою. Не на місяць, не на рік, на скільки раба (ім’я) проживе. Амінь. Амінь. Амінь»

У випадку, якщо наречена в делікатному становищі, то животик краще прикрити широким червоним поясом або стрічкою, який можна заховати і під сукнею. І на другий день весілля краще надягти саме червоний наряд. Так як після першої шлюбної ночі, молода дружина вже може нести в собі нове життя, а червоний колір сам по собі, як відомо, вважається потужним оберегом.

Вважається також поганою прикметою одягати весільну сукню і фату до вінчання і давати приміряти їх іншим людям. Також не можна показувати до весілля своє вбрання нареченому. Молода не повинна одягати весільну сукню через ноги, небажано наряджати наречену в тому будинку, в якому протягом останнього року були трагічні події або є вдови, розлучені подружжя або бездітні пари. Найкраще цей важливий ритуал виконати в тому будинку, в якому живе дружна, щаслива і багата сім’я. У такому випадку кортеж нареченого проїжджає повз будинок нареченої і зупиняється там, де наречену одягали і де суджений буде її викуповувати.

Щоб молодятам під час весілля не наврочили, на одяг з виворітного боку необхідно приколоти по шпильці або невеликому шматочку червоної стрічки (хрестоподібно).

Передавати чи продавати фату не слід, тому що вона є дуже сильним і надійним оберегом сімейної пари проти навроку і обмови дітей. Не можна продавати і весільну сукню. Її потрібно зберігати все життя, щоб шлюб не розпався.

І це тільки частина народних прикмет і повір’їв, пов’язаних з весіллям і весільним платтям, але важливо, щоб наречена в день торжества почувалася найкрасивішою і бажаною дівчиною в світі. Адже також і кажуть, що трапляється саме те, у що віриш. Так що вірте, дорогі дівчата, тільки в хороше і щасливе сімейне життя не змусить себе чекати!

Напишіть відгук