Одягніться погано і запам'ятають ваше вбрання, одягніться бездоганно і запам'ятають жінку.

Коко Шанель, французька модельєрка, яка заснувала модний будинок Chanel і мала великий вплив на моду XX ст.

Коко Шанель

Мода на короткі весільні сукні, яку ввела Коко Шанель, в сучасному світі набуває все більше популярності. У 20-ті роки XX століття, майже 100 років назад, Коко Шанель пішла наперекір традиціям, пропонуючи модницям легкий – укорочений варіант спідниці, начебто навіть особисто обрізавши довгий поділ у моделі.

Коко Шанель

Коко ШанельІсторія дому моди Шанель почалась у 1912 році, коли Коко відкрила свій перший дім моди у Довілі, але Перша світова війна перервала її діяльність. Але майбутня кутюрьє мала твердий і цілеспрямований характер і вже у 1919 році Шанель відкрила дім моди в Парижі на вулиці Камбон. До цього часу у Шанель вже були клієнти у всьому світі. Багато хто носив її фланелеві блейзери, спідниці вільного крою, довгі светри з джерсе, матроски і знаменитий костюм (спідниця + жакет). Сама Коко зробила собі коротку зачіску, носила маленькі капелюшки і сонячні окуляри.

До речі, саме Коко Шанель запровадила моду на засмагу, повернувшись із відпочинку на яхті із золотаво–бронзовою шкірою. Доти взірцевою була порцеляново біла шкіра — вважалося, що лише представники нижчих класів можуть мати засмагу, оскільки працюють на сонці.