Історія весільного плаття

Історія весільного плаття

Протягом століть весільна сукня мала відповідати не тільки моді, але і соціальному статусу нареченої. Кількість тканини, використаної при пошитті весільного вбрання, вказувало на ступінь багатства сім’ї. В давнину сукні на весілля шилися з різних кольорів, білий не був особливо популярний.

У Скандинавії, де закони були особливо суворими, плаття для нареченої шили чорного кольору, як знак смутку і печалі по дівочому житті.

На Русі традиційним кольором весільних нарядів російських дівчат вважався червоний, який символізував радість. Хоча наречена одягала червоний наряд аж на другий день весілля, в перший день весільне плаття було простим, скромним і сумним.

Східні традиції визначають також саме червоний колір як весільний, рідше використовувалися помаранчевий, золотистий. А наречена на японському весіллі змінювала кілька разів за день наряди — спеціально пошиті кімоно.

Традиційне біле весільне плаття, яке використовується в наші дні як святковий одяг виключно для поєднання шлюбом або вінчання, з’явилося аж в XIX столітті, а саме 10 лютого 1840 року, коли англійська королева Вікторія вперше одягла біле вбрання на церемонію одруження з герцогом Альбертом Саксен-Кобург-Готським. Офіційна фотографія у весільному вбранні королівських осіб була опублікована і користувалася величезною популярністю. Інші наречені вибирали білий колір для своїх суконь, наслідуючи королеву, це стало вищим проявом моди, стилю, шику і по теперішній час.

англійська королева Вікторія вперше одягла біле вбрання на церемонію одруження з герцогом Альбертом Саксен-Кобург-Готським

Королева Вікторія у білому весільному платті

Напишіть відгук