Весілля королеви Єлизавети II Фото

Весілля королеви Єлизавети II

Нещодавно ЗМІ згадали, що королева Єлизавета II відзначила свій 65-річний ювілей правління, і пригадалось мені  старе фото з її весілля. До речі, дата весілля відмічається британцями як офіційне свято і донині. Отож, це був 1947 рік, 20 листопада Єлизавета вийшла заміж за лейтенанта Філіпа Маунтбеттена, сина грецького принца Андрія, котрий після одруження отримав титул герцога Единбурзького.

королева Єлизавета II та принц Філіп до весілля

Королева Єлизавета II та принц Філіп до весілля. Фото: dailymail.co.uk

Вони познайомились ще в 1934 році на весіллі двоюрідного брата Філіпа, та потім 5 років поспіль не бачились. І лише в 1939 зустрілись, після чого почали листуватись. Єлизаветі тоді було лише 13 років, тож роман почався рано. Але тільки після повноліття майбутньої нареченої молодята офіційно повідомили про заручини. До речі, в обручку для Єлизавети війшов діамант з тіари матері Філіпа принцеси Аліси, що являлась нащадком імператора Миколи І.

Групове фото з весілля Єлизавети ІІ та принца Філіпа

Групове фото з весілля Єлизавети ІІ та принца Філіпа. Фото: hiamag.com

Весілля королеви Єлизавети II та принца Філіпа

Портрет молодят з весілля королеви Єлизавети II та принца Філіпа. Фото: retrokimmer.com

В тому ж році восени відсвяткували і весілля. Урочиста церемонія була першою найпишнішою подією у період після Другої Світової війни, а весільна сукня королеви і досі вважається однією з найкрасивіших.

Дизайнером сукні традиційно було убрано Нормана Хартнелла, що не одноразово вже одягав леді з королевської сім’ї. Сатин кольору слонової кістки, закритий приталений ліф та просто неймовірна вишивка: перли, кристали, срібна нитка, доповнювали ансамбль тіара та 4х метровий шлейф з тюлю.

Весільна сукня королеви Єлизавети II

Весільна сукня королеви Єлизавети II зі шлейфом з тюлю. Фото: eonline.com

Сам дизайнер потім казав, що це було найкраще плаття, котре він коли-небудь створив.

Весільна сукня королеви Єлизавети II дизайнер Норман Хартнелл

Сатинова весільна сукня королеви Єлизавети II, дизайнер Норман Хартнелл. Фото: pinterest.com та histolines.com

Весільні аксесуари Єлизавети ІІ

Весільні аксесуари Єлизавети ІІ, зокрема перли та велична тіара. Фото: pinterest.com та telegraph.co.uk

І ось момент урочистої церемонії — 2,5 тисячі гостей та сотні тисяч слухачів затамовуючи подих слідкували за розкішною та давньою традицією.

Вінчання королеви Єлизавети II та принца Філіпа

Вінчання королеви Єлизавети II та принца Філіпа. Фото: buzzfeed.com та elle.com

Вінчання королеви Єлизавети II та принца Філіпа

Вінчання королеви Єлизавети II та принца Філіпа. фото: washingtonpost.com

Після вінчання Єлизавета також стала принцесою та герцогинею Единбургською. А після святкування молодя провели медовий місяць у Гепширі, популярному місці відпочинку в Британії.

Цінителям історичних тем та шанувальникам Єлизавети ІІ новенький серіал «Корона» буде справжнім подарунком. До речі, він вважається найдорожчим серіалом за всю історію кіно, бюджет першого сезону склав 156 мільйонів доларів! Це багатосерійний фільм в жанрі історичної драми, що розповідає про життя англійської королеви Єлизавети II з моменту її весілля і до сьогоднішнього дня. Перші епізоди навіть будуть присвячені ти 6 рокам, що передували коронації.

Історичний серіал Корона

Серіал в жанрі історичної драми за біографічними подіями королеви Єлизавети ІІ. Фото: netflix.com

Сценарій серіалу написав Пітер Морган, раніше вже досліджував на екрані життя британської королеви. За його сценарієм був знятий фільм «Королева» з Хелен Міррен у головній ролі. Тоді картину прихильно прийняли в Букінгемському палаці і відзначили різними преміями критики: зокрема «Королева» була удостоєна премій «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA.

 

Напишіть відгук